Het Verbond helpt bedrijven voorbereiden op duurzaamheidswetgeving
Nieuwe wet- en regelgeving op het gebied van duurzaamheid en ketenverantwoordelijkheid blijft in beweging. Dit vraagt veel van bedrijven in de kleding-, textiel- en schoenensector. Om bedrijven daarbij te ondersteunen en gezamenlijke impact te realiseren, is het Verbond voor Duurzame Kleding, Textiel en Schoenen opgericht. Tijdens een webinar van Modint, inretail, de SER, FNV Mondiaal en CNV Internationaal maakten deelnemers kennis met de doelstellingen en werkwijze van dit nieuwe samenwerkingsverband.
Voorbereiden op nieuwe wet- en regelgeving
De wet- en regelgeving rondom duurzaamheid, due diligence en ketenverantwoordelijkheid wordt steeds verder uitgebreid. Voor de textiel-, kleding- en schoenensector brengt dit complexe vraagstukken met zich mee. Het Verbond biedt bedrijven een gezamenlijk platform om kennis te delen, uitdagingen aan te pakken en zich goed voor te bereiden op deze wetgeving.
Voortbouwen op de ervaringen van het CKT
Het Verbond bouwt voort op de lessen en ervaringen van het Convenant Duurzame Kleding en Textiel (CKT), een samenwerking die tussen 2016 en 2021 actief was. Binnen het CKT werkten bedrijven samen aan het identificeren en aanpakken van risico’s zoals kinderarbeid, arbeidsuitbuiting en milieuschade in internationale productieketens.
Waar in het CKT veel nadruk lag op monitoring en verantwoording, richt het Verbond zich sterker op gezamenlijke actie en het aanpakken van risico’s in de keten. Bedrijven werken aan hun verantwoordelijkheid op het gebied van mensenrechten en milieu, maar doen dit vooral samen met andere bedrijven, vakbonden, maatschappelijke organisaties en andere stakeholders, zodat er concrete resultaten geboekt kunnen worden.
Eerste modules van start
Om bedrijven op een laagdrempelige manier kennis te laten maken met het Verbond, zijn inmiddels de eerste modules rond Dwangarbeid en Klimaatverandering gestart. Hieraan nemen bijna 60 bedrijven deel. De modules worden uitgevoerd in samenwerking met het Ministerie van Buitenlandse Zaken, Fair Wear Foundation en ERM Consultants en bieden bedrijven praktische ondersteuning bij het toepassen van due diligence in de praktijk. Onder het verbond komen straks meerdere modules. Ondertekening van het verbond geeft toegang tot toekomstige modules.
Meer informatie
De officiële aftrap van het Verbond vindt plaats op 27 oktober 2026. Wil je meer weten over deelname aan het Verbond? Neem dan contact op met Judith Eek via eek@modint.nl
Het laatste nieuws
What’s Up – In memoriam Miriam Geelhoed
Het voor u verzamelde bedrijfs- en economische nieuws uit de sector - 13 augustus 2026
In Memoriam Miriam Geelhoed
Met groot verdriet nemen wij afscheid van onze zeer gewaardeerde collega Miriam Geelhoed, die na een zeer kort ziekbed is overleden.