Ga naar de inhoud

Flink meer retailomzet in kleding en schoenen in september

De omzet van de Nederlandse detailhandel zit in de lift: een groei van 2,6% in september vergeleken met vorig jaar, met opvallende stijgingen in non-food en online verkoop. 

In het kort

De totale Nederlandse detailhandel heeft in september 2,6 % meer omgezet dan in september 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,2 % hoger. 

  • De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 5,2 %, 
  • De omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 1,8 %. 
  • Online is in totaal 10,5 procent meer omgezet dan een jaar eerder. 

Inzoomend op de cijfers

In september 2024 steeg de omzet van non-food winkels (inclusief online) met 5,2%. Het volume (de omzet voor prijsveranderingen gecorrigeerd) was 4,7% hoger dan een jaar eerder.

Schoenen- en lederwarenwinkels zagen een flinke groei van 16,5% in zowel waarde als volume. Kledingwinkels deden het ook goed, met een omzetstijging van 8,3% in waarde en 6,3% in volume vergeleken met september 2023. Daarentegen daalde de omzet van meubel- en woninginrichtingswinkels met 1,7%, waarbij in volume wel 3,2% meer werd verkocht. 

De online omzet was 10,5% hoger dan in september 2023. Webwinkels (die alleen online verkopen) zagen een groei van 12,1%, terwijl multi-channel winkels (met zowel fysieke als online verkoop) 8,3% minder online omzet behaalden. Kledingwinkels haalden online zelfs 18,4% meer omzet dan een jaar eerder.

Uit de eerste grafiek blijkt dat de kledingsector op kwartaalbasis ook in aantallen stuks hersteld is

 
De tweede grafiek laat, ook op kwartaalbasis, zien dat ook de online omzet in kleding zich heeft hersteld. Helaas zijn hier geen volume gegevens beschikbaar, zodat we de invloed van prijzen niet kunnen tonen. 

In de derde grafiek hierboven zie je dat de verkoop van woninginrichting in volume is gestegen in het derde kwartaal van 2024, maar de omzet in waarde nog steeds lager is dan een jaar eerder.

Het laatste nieuws

What’s Up – The conflict that nearly disrupted “Just-in-Time” delivery for Zara and H&M

Het voor u verzamelde bedrijfs- en economische nieuws uit de sector - 9 april 2026

Corporate Responsibility Update nr. 3, 2026

Modint Fiber Matrix is getting updated

IMVO modules Dwangarbeid en Klimaat van start: bijna 60 bedrijven doen mee

Bijna 60 bedrijven starten met de IMVO‑modules Dwangarbeid en Klimaat. Samen gaan zij aan de slag met hun volgende stappen in internationaal maatschappelijk verantwoord ondernemen.