|
De uitverkoop van zomerkleding die dit jaar eerder van start ging, heeft gezorgd voor een daling van de inflatie in juni. Dat blijkt uit donderdag gepubliceerde cijfers van het CBS. Ook de benzineprijs, in juni op een lager niveau ten opzichte van de maand ervoor, dempte de prijsstijging. De inflatie in juni daalde met 0,2 procentpunt tot 0,8 procent ten opzichte van mei. Benzine was in juni 6,9 procent duurder dan een jaar eerder, maar in mei was dit nog 11,5 procent. Kleding was in juni 3,1 procent goedkoper dan een jaar eerder. Ten opzichte van andere Europese landen is de inflatie in Nederland laag. Het laatste halfjaar schommelt de inflatie in Nederland rond de 1 procent.
De prijsdaling van kleding in totaal bewoog zich in de afgelopen maanden rond een waarde van -1%. Vooral de prijs van babykleding zakte steeds verder weg tot een -12% in juni. Ook herenkleding werd goedkoper met percentages rond drie procent in het voorjaar ten opzicht van dezelfde maand in 2009. In juni werd -4,7% gemeten.
In dames en kinderkleding kon men in het voorjaar de prijzen van 2009 vasthouden, maar traden in juni ook lichte dalingen van rond 1% op.
De prijzen van schoenen lagen in de maanden februari tot en met april wat lager dan vorig jaar, maar herstelden in in mei en juni.
Voor tapijt blijven de prijzen wel op niveau. Voor overige woningtextiel, gordijnen en bedtextiel meet het CBS in 2010 prijstijgingen van gemiddeld 2%, steeds ten opzichte van dezelfde maand van 2009.
bron CBS/MODINT
|